Cadouri dulci pentru femei, de 8 Martie, la cofetăria Mihandra din Reșița!


Un eveniment deosebit, dedicat tuturor femeilor din Reșița (dar nu numai), s-a petrecut astăzi, 7 martie: cofetăria Mihandra, situată în zona Victoria din cartierul Govândari, a deschis o expoziție ”dulce”, cu ocazia Zilei Femeii. Este vorba despre o expoziție de prăjituri cu arome care aduc aminte de dulciurile copilăriei, expoziție cu vânzare care, așa cum ne-a spus patroana cofetăriei, doamna Anca Gaiță, a devenit deja o tradiție, ea fiind organizată an de an de peste 40 de ani.
Așadar, cofetăria așteaptă de astăzi doamnele Reșiței pentru a savura bunătățile expuse aici, dar și pe domnii care doresc să facă doamnelor din viața lor niște cadouri dulci de 8 Martie. Expoziția rămâne deschisă și mâine, 8 martie, și duminică.
Și pentru că „așchia nu sare departe de trunchi”, puteți găsi cadouri dulci și la cofetaria Vanilla din Timișoara, unde fiica doamnei Gaiță, Andrada Mihaela, duce mai departe tradiția familiei.